MSZA ŚW Z OKAZJI - ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI              - 11 LITOPADA

• odprawiana jest przy katedrze św. Szczepana w Tuluzie, w kaplicy św. Anny, w intencji Ojczyzny i Polaków
  • ograganizowana jest przy współudziale: Polskiej Parafii w Tuluzie, Stowarzyszenia "POLONIA SUD" i Stowarzyszenia Polskich Kombatantów "SKP"
  • honorowymi gośćmi są Arcybiskup Tuluzy oraz Ambasador Honorowy RP w Tuluzie
  • Mszę św. poprzedza złożenie wieńca przez polską delegację pod pomnikiem poległych, na uroczystości ogólnofrancuskiej z okazji 11 listopada. Po zakończeniu Mszy św. odbywa się spotkanie przy stole, otwarte dla wszystkich Polaków i francuskich przyjaciół Polski.

MSZA ŚW Z OKAZJI SWIETA NARODÓW - "FETE DES PEUPLES"

Diecezja francuska organizuje każdego roku, najczęściej w miesiącu lutym, międzynarodową Mszę św., gromadzącą na jednej celebracji wszystkie narodowe wspólnoty mniejszościowe zamieszkujace Tuluzę i jej okolice. Parafia Polska w Tuluzie bierze w niej od lat czynny udział.