WARTO TEŻ ZOBACZYĆ!

NIEZALEŻNE FORUM PATRIOTYCZNE

KĄCIK PATRIOTYCZNY

POLSKIEJ PARAFII W TULUZIE

Na tej stronie możecie Państwo zapoznać się z comiesięcznym zestawem wybranych tekstów oraz linków, dotyczących ważnych wydarzeń z historii Polski, tak z przeszłości jak i bieżących. Mają one pomóc Rodakom żyjącym na emigracji, z dala od Ojczyzny, zabieganych sprawami codziennymi i otoczonymi mediami francuskimi, pamiętać o Ojczyźnie, o jej ważnych sprawach: politycznych, społecznych, światopoglądowych i religijnych. Każdy miesiąc jest poświęcony innemu ważnemu tematowi. Temat ten stanowi podstawę refleksji na comiesięcznej Mszy św. za Ojczyznę. Msze te odbywają się każdego 10-go dnia miesiaca w Centrum Duszpasterstwa Polskiego w Tuluzie o godz. 19.30. (kościół św. Andrzeja, 68 Chemin Michoun, Tuluza).

Serdecznie zachęcamy Rodaków do czynnego udziału w tych Mszach św. oraz do regularnego zaglądania na strony naszego serwisu patriotycznego! Jak to mówił Ojciec św. Jan Paweł II: "Czujmy się dumni, że jesteśmy Polakami"! I nie zapominajmy o naszych korzeniach!!!

LUTY

KWIECIEŃ